LÉČBA
Předčasná ejakulace

LÉČBA

V dnešní době je dostupná řada terapeutických možností, včetně farmakologické a behaviorální léčby, které společně dosahují synergického účinku. Cvičení na posílení pánevního svalstva a behaviorální terapie cílená na zlepšení ovládání doby ejakulace pacientovi pomohou získat zpět sebevědomí: větší míra sebedůvěry a bezpečí může snížit míru úzkosti a zlepšit intimní chvíle pacienta, ve kterých opět nalezne potěšení. Ale nejenom to: od počátku 60. a 70. let, kdy byly rozvíjeny behaviorální a kognitivní techniky, jako například zaměřená masturbace, technika „stop-start“ nebo „stisk“, je k dispozici mnoho dalších pomocných technik. Nejlepších výsledků je však dosahováno moderními léčebnými metodami (jak v monoterapii,tak i při kombinaci několika terapií), jako je například EMDR (desenzibilizace a přepracování pomocí očních pohybů), RRT (regresivní rekonstrukční terapie), NLP (neurolingvistické programování) a systémová terapie. K dispozici je množství snadno dostupných produktů určených k oddálení ejakulace, ale s přihlédnutím k psychologickým souvislostem této poruchy je důležité zabránit samoléčení (které je riskantní i při použití přírodních prostředků) a spolehnout se na odbornou péči. V každém případě se důrazně doporučuje svůj problém nejdříve konzultovat s odborníkem, vyhýbat se padělaným a nevyhovujícím léčivým přípravkům zakoupeným přes internet, a to kvůli jejich neúčinnosti, ale i nebezpečí, kterému se jejich uživatel vystavuje.

CZ-URO-001-2018.01.03-v01-web
Bibliografické odkazy
McMahon, C.J.; Premature ejaculation; Indian Journal of Urology (2007)
Sunay, D., Sunay, M., Aydogmus, Y., Bagbanci, S., Arslan, H., Karabulut, A., Emir, L.; Acupuncture versus paroxetine for the treatment of premature ejaculation: A randomized, placebo-controlled clinical trial; European Urology (2011)
Safarinejad, M.R., Hosseini, S.Y.; Safety and efficacy of tramadol in the treatment of premature ejaculation: A double-blind, placebo-controlled, fixed-dose, randomized study; Journal of Clinical Psychopharmacology (2006)
Pu, C., Yang, L., Liu, L., Yuan, H., Wei, Q., Han, P.; Topical anesthetic agents for premature ejaculation: A systematic review and meta-analysis; Urology (2013)
Hellstrom, W.J., Althof, S., Gittelman, M., Streidle, C., Ho, K.F., Kell, S., Nilson-Beijber, A.; Dapoxetine for the treatment of men with premature ejaculation (PE): Dose-finding analysis; Journal of Urology (2005)
Waldinger. M., Zwinderman, A., Schweitzer, D., Oliver, B.; Relevance of methodological design for the interpretation of efficacy of drug treatment of premature ejaculation: A systematic review and metaanalysis; International Journal of Impotence Research

PŘEHLED