Muži „cítí” vůni vzrušené ženy
Mluvme o sexu

Muži „cítí” vůni vzrušené ženy

Člověk je přece jen také živočich. Biologicky naprogramovaný k rozmnožování. A stejně jako u ostatních zvířat i samci našeho živočišného druhu dokážou „vycítit” vůni vzrušené ženy a rozeznat ji od nevzrušené. Tým vědců z Univerzity v Kentu publikoval podrobnosti tohoto objevu v časopise Archives of Sexual Behavior.

Studii prováděl tým vedený psychologem Arnaudem Wismanem, který pracuje na Britské univerzitě. Staví na výzkumu v této oblasti na téma detekce emocí jako strach či smutek čichem. K těmto emocím tým přidal ještě sexuální vzrušení. Vědci se to rozhodli ověřit ve třech experimentech, kdy skupiny mužských dobrovolníků měly vyhodnotit vůni různých (anonymních) vzrušených a nevzrušených žen. Muži vnímali vzrušené ženy jako atraktivnější. To zase zvýšilo jejich sexuální touhu.

Objev naznačuje, že pachové chemické signály jsou samy o sobě schopné vyvolat sexuální odezvu. „Náš výzkum naznačuje, že muži jsou vnímaví vůči pachovým signálům, které vysílají ženy,” uzavírá Wisman. „Tyto signály mohou vyvolat odezvu ve formě zvýšené sexuální motivace.”

CZ-URO-11-2020-v01-web

Může se Vám rovněž líbit