Mluvmeosexu

Vyrovnaný sexuální život má příznivé účinky na každodenní pohodu. Ale muži o něm příliš nemluví.
Tento oddíl uvádí přehled vztahů mezi sexualitou a zdravím.

show Vše
Může použití zesílených kondomů zlepšit erekci?
Novinky
Mluvme o sexu

Může použití zesílených kondomů zlepšit erekci?

Správné používání kondomů je nezbytné pro ochranu před otěhotněním a šíření pohlavně přenosných chorob. To ale není vše: podle výsledků studie publikované v únoru 2022 v časopise Translational Andrology and Urology může použití speciálního kondomu, který je silnější než obvykle používané prezervativy, zlepšit mužskou sexuální funkci, co se týče předčasné ejakulace a trvání erekce – a tím mimo jiné vyvrací mýtus, že používání kondomu je možnou příčinou zhoršené erekce.

Kouření zabíjí (i libido)
Novinky
Mluvme o sexu

Kouření zabíjí (i libido)

Kouření způsobuje vznik nádorů, poškozuje cévy a zvyšuje pravděpodobnost vzniku onemocnění dýchacích cest a dalších chorob. Ale je toho víc: kouření cigaret souvisí také s horším sexuálním zdravím, jak vyplývá ze studie publikované v únoru 2022 v časopise Bjui International týmem vědců z urologického oddělení Chicagské univerzity (a z dalších výzkumných ústavů), kteří analyzovali hypotézu o souvislosti mezi kouřením cigaret a zhoršením sexuálního zdraví.

Bolest po sexu nebo během něj: Proč se to stane – a co dělat
Novinky
Mluvme o sexu

Bolest po sexu nebo během něj: Proč se to stane – a co dělat

I když je sex jedním z nejpříjemnějších zážitků, který lidé zažívají, může se někdy stát i velmi nepříjemným. To je například případ osob, které trpí takzvanou dyspareunií, což je pocit bolesti pociťované během pohlavního styku nebo po něm. Jedná se o stav, který postihuje muže i ženy bez rozdílu a může souviset s několika faktory, včetně infekcí, fyzických potíží a psychických poruch.

Sexuální touha je věda
Novinky
Mluvme o sexu

Sexuální touha je věda

Sexuální vzrušení, zvýšení či snížení libida. Erekce, lubrikace a orgasmus. Všechny psychologické a fyziologické mechanismy související se sexualitou jsou již dlouho předmětem zkoumání vědecké komunity: jedná se o ingredience složitého receptu, který může ve správném dávkování zajistit zdravý a uspokojivý sexuální život. Například vzrušení a touha patří mezi prvky, které nejvíce přispívají ke zdravému sexuálnímu životu, a těší se proto zvláštnímu zájmu psychologů a fyziologů.

Důležitost sexu pro zdraví
Novinky
Mluvme o sexu

Důležitost sexu pro zdraví

Lékárnice Carol Petersen píše v článku „Jak důležitý je sex pro zdraví“ o tom, jak špatný životní styl (např. kouření, nesprávná strava aj.) a nemoci (jako je cukrovka, vysoký krevní tlak a obezita) přispívají k nízké sexuální výkonnosti. Dále vyzdvihuje blahodárné účinky sexu a orgasmu na zdraví mužů a zdůrazňuje důležitý fakt: „Kvalita erekce odráží kvalitu zdraví.“ Jedná se o pravdivé tvrzení, protože sexuální zdraví a erektilní funkce je ukazatelem celkového zdraví člověka.

Najdi lékare
Pečovat o své sexuální zdraví je snadné a bezprostřední.

Obraťte se na svého lékaře, aby Vám poradil, jak nejlépe zvládnout Vaši situaci.
Najdi lékare