Mluvmeosexu

Vyrovnaný sexuální život má příznivé účinky na každodenní pohodu. Ale muži o něm příliš nemluví.
Tento oddíl uvádí přehled vztahů mezi sexualitou a zdravím.

show Vše
Sex a menopauza: co vlastně víme
Novinky
Mluvme o sexu

Sex a menopauza: co vlastně víme

Dialog, empatie a porozumění potřebám druhého jsou velice důležité faktory pro sexualitu, má-li být pár stabilní a spokojený. Zejména po nástupu menopauzy však jsou patrné důsledky pro oba partnery. S fyziologickými změnami se musí pochopitelně vypořádat hlavně žena, ale ani muž nesmí ztrácet rozvahu. Mnoho otázek musí řešit společně, ale žena se musí přesvědčit, že kvůli menopauze není nutné v partnerském životě „šlápnout na brzdu“. Téměř pro čtvrtinu všech žen v menopauze hraje sex důležitou roli pro sebevyjádření.

 Sedm zdravotních přínosů sexu
Novinky
Mluvme o sexu

Sedm zdravotních přínosů sexu

Každý ví, že sex zlepšuje duševní i fyzickou pohodu. Bez ohledu na to, jak často se mu věnujeme, se sexem vyplavuje enormní množství látek, které mohou pomoci uvolňovat stres, zlepšovat spánek a mnoho dalších věcí. Níže uvádíme podrobný sedmibodový seznam zdravotních přínosů sexu.

Lepší sex s aplikacemi
Novinky
Mluvme o sexu

Lepší sex s aplikacemi

Na všechno existuje aplikace. Od cvičení přes zdraví a jídelníček až po meditace. U sexuálního života to digitálnímu světu chvíli trvalo, než objevil díru na trhu, i v téhle oblasti už se ale posouváme vpřed. 

COVID 19: Nové podoby intimity
Novinky
Mluvme o sexu

COVID 19: Nové podoby intimity

Pandemie úplně rozvrátila naše každodenní návyky. Zasáhla zejména náš společenský život a samozřejmě i sex. Při žádném jiném fyzickém kontaktu k sobě nemáme tak blízko jako při sexu. A teď musíme dbát na rozestupy, jedno ze základních aktuálních doporučení, které má pomoci zpomalit šíření viru SARS-CoV-2. Tým brazilských expertů píše v Archivu sexuálního chování (Archives of Sexual Behaviour), že nadešel čas začít nově pohlížet na intimitu. Vědci se zamýšlejí nad potřebami každého člověka a dokonce se pokoušejí vést v době pandemie sexuální konzultace.

Najdi lékare
Pečovat o své sexuální zdraví je snadné a bezprostřední.

Obraťte se na svého lékaře, aby Vám poradil, jak nejlépe zvládnout Vaši situaci.
Najdi lékare