Benigní hyperplazie prostaty

Existuje souvislost mezi BHP a rakovinou prostaty?

Taková souvislost nebyla jednoznačně prokázána. Z několika studií vyplývá, že mezi zvětšenou prostatickou žlázou a rozvojem rakoviny prostaty existuje souvislost, ale tento jev nebyl ještě dostatečně systematicky prostudován. V každém případě je třeba zdůraznit, že BHP a rakovina prostaty jsou dva velice odlišné patologické jevy, i když jedno onemocnění to druhé nevylučuje.  Ve všech případech, kdy se pacientovy problémy týkají prostaty, je třeba rakovinu prostaty na počátku diagnózy vyloučit.

CZ-URO-001-2018.01.03-v01-web

Může se Vám rovněž líbit

O CO JDE?
PŘEHLED
Benigní hyperplazie prostaty

O CO JDE?

Mezi symptomy benigní hyperplazie prostaty (BHP) patří obtíže při zahájení močení, které doprovází pocit naléhavé potřeby močit, neúplné vyprázdnění močového měchýře, námaha během močení, potřeba častého močení, pocit pálení a únik moči i po ukončení močení.

CO DĚLAT?
PŘEHLED
Benigní hyperplazie prostaty

CO DĚLAT?

Toto onemocnění je velmi časté, avšak přibližně 50 % mužů, kteří jím trpí, nepozoruje žádné příznaky. Jejich běžný život není nijak narušen a tedy není třeba žádná zvláštní léčba. Jakmile je jednou BHP diagnostikována, bude urolog pacientův stav sledovat, aby včas zabránil jakémukoliv zhoršení.

Nebezpečný vztah mezi spánkem a prostatou
Novinky
Mluvme o sexu

Nebezpečný vztah mezi spánkem a prostatou

Přestát noc není pro toho, kdo má urologické potíže, snadné, protože kvalitu spánku mohou výrazně narušovat jak samotné symptomy, tak i časté návštěvy toalety.