Erektilní dysfunkce
Rostoucí výzva onemocnění COVID-19: erektilní dysfunkce
Po dobu už téměř dvou let trápí svět koronavirové onemocnění (COVID-19) způsobené SARS-CoV-2. Navzdory ochranným opatřením, mezi která patří rozšířené očkování, je počet pacientů stále vysoký. Nejzávažnějším důsledkem onemocnění COVID-19 je smrt, avšak objevuje se mnoho dalších zdravotních potíží a vedlejších účinků, jako je erektilní dysfunkce (ED). Proč v souvislosti s onemocněním COVID-19 narůstá ED? Odpovědí může být endoteliální dysfunkce.
Erektilní dysfunkce
Onemocnění COVID-19 a erektilní dysfunkce: Co je dobré vědět a dělat
Za poslední rok a půl se onemocnění COVID-19 stalo celosvětově diskutovaným tématem. Enormně zatížilo systém zdravotní péče, hospodářství a zejména se podepsalo na zdraví jednotlivců: Stres a zhoršené fyzické zdraví jsou nejčastějšími důsledky opakovaných lockdownů a nejistoty. Obojí má negativní dopad na mezilidské vztahy.
Erektilní dysfunkce
Erektilní dysfunkce: co to je a jak na ni
Erektilní dysfunkce (ED), známá rovněž jako impotence, je definovaná jako neschopnost dosažení či udržení erekce pro uspokojivý pohlavní styk. Nedávné studie ukazují, že erektilní dysfunkcí trpí 32–80 % mužů v závislosti na věku pacientů. ED v číslech
Erektilní dysfunkce
Jak si chránit erekci
Erektilní dysfunkce je jednou z nejčastějších sexuálních poruch u mužů. Výskyt erektilní dysfunkce s věkem roste a je vícefaktorový, tj. spojený s několika faktory včetně dalších onemocnění a životního stylu. Dobrá zpráva je, že dnes toto onemocnění dokážeme léčit s vysokou úspěšností. Ale bylo by ještě lepší mu předcházet, což je v řadě situací možné úpravou životního stylu. Uvádíme zde několik tipů od odborníka.
Erektilní dysfunkce
Je nějaký vztah mezi stravováním a erektilní dysfunkcí?
Erektilní dysfunkce je definovaná jako neschopnost dosáhnout či udržet penilní erekci „dostatečnou pro uspokojivý sexuální výkon”. Příčiny erektilní dysfunkce se dělí na organické, psychogenní a smíšené. Organické příčiny erektilní dysfunkce představují 80 % případů a mohou být například vaskulogenní, neurogenní, hormonální či lékem vyvolané. V dnešní době vaskulogenní erektilní dysfunkce stojí za většinou organických erektilních dysfunkcí kvůli abnormalitám v penilním arteriálním přítoku a venózním odtoku. Lze erektilní dysfunkci předcházet?
Obraťte se na svého lékaře, aby Vám poradil, jak nejlépe zvládnout Vaši situaci.