Benigníhyperplazieprostaty

Píšeme BHP, čteme benigní hyperplazie prostaty. Patologický stav, který spočívá ve zvětšeném objemu prostaty a často souvisí s životním stylem a stravou.
Potlačení příznaků má významné důsledky zejména pro duševní pohodu. Zde najdete užitečné tipy a způsoby léčby pro tuto poruchu.

show Vše
LÉČBA
PŘEHLED
Benigní hyperplazie prostaty

LÉČBA

Při zhoršení symptomů benigní hyperplazie prostaty, které negativně ovlivňují kvalitu života pacienta, lze nasadit léčbu. Ta je farmakologická, nebo, v závažnějších případech, ošetřující lékař nabídne chirurgický zákrok za použití nejmodernějších technik.  Pro pacienta je podpora lékaře v průběhu onemocnění klíčová. Lékař navrhne ten nejlepší postup pro konkrétního pacienta a léčbu, která je pro něj efektivní a přijatelná. Nejdůležitějším krokem je první návštěva ordinace urologa, který vyhodnotí výchozí situaci a stupeň onemocnění.

CO DĚLAT?
PŘEHLED
Benigní hyperplazie prostaty

CO DĚLAT?

Toto onemocnění je velmi časté, avšak přibližně 50 % mužů, kteří jím trpí, nepozoruje žádné příznaky. Jejich běžný život není nijak narušen a tedy není třeba žádná zvláštní léčba. Jakmile je jednou BHP diagnostikována, bude urolog pacientův stav sledovat, aby včas zabránil jakémukoliv zhoršení.

O CO JDE?
PŘEHLED
Benigní hyperplazie prostaty

O CO JDE?

Mezi symptomy benigní hyperplazie prostaty (BHP) patří obtíže při zahájení močení, které doprovází pocit naléhavé potřeby močit, neúplné vyprázdnění močového měchýře, námaha během močení, potřeba častého močení, pocit pálení a únik moči i po ukončení močení.

JAK JI POZNÁTE?
PŘEHLED
Benigní hyperplazie prostaty

JAK JI POZNÁTE?

Benigní hyperplazie prostaty (BHP), rovněž známá jako prostatický adenom, je choroba, která se objevuje při zvětšení objemu prostaty, zejména v důsledku zvýšeného počtu buněk této žlázy.

Najdi lékare
Pečovat o své sexuální zdraví je snadné a bezprostřední.

Obraťte se na svého lékaře, aby Vám poradil, jak nejlépe zvládnout Vaši situaci.
Najdi lékare

Benigní hyperplazie prostaty

6 stručných otázek pro lepší formulaci problému

Udělejte si test